Reklama
Reklama

Na terenie prywatnej posesji ujawniono ponad 100 beczek z nieznaną substancją. Dwie osoby zatrzymane

fot. Kalisz24.INFO

Do zdarzenia doszło w miejscowości Czartki w powiecie kaliskim.

W poniedziałek służby odebrały zgłoszenie o ujawnieniu na jednej z prywatnych posesji beczek z nieznaną substancją chemiczną. Jak dowiedział się portal Kalisz24.INFO policję o zaistniałej sytuacji powiadomił zaniepokojony właściciel terenu, który nabrał podejrzeń co do osób, którym go wydzierżawił.

Pod wskazanym adresem zaraz po zgłoszeniu pojawili się policjanci, strażacy oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Na gorącym uczynku zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn, którzy za pomocą wózka widłowego rozładowywali naczepę ciągnika siodłowego.

Mamy tutaj do czynienia z jeszcze nieznaną substancją - prawdopodobnie chemiczną - która zmagazynowana była w plastikowych beczkach i zbiornikach - mówi portalowi Kalisz24 INFO kpt. Grzegorz Kuświk, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. Łącznie ujawniono 104 beczki o pojemności 200 litrów oraz 44 zbiorniki o pojemności 1000 litrów każdy. Trwa analiza pobranych próbek z rozszczelnionej beczki - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro