Reklama
Reklama

Uszanuj kopertę!

fot. KWP w Poznaniu

W Poznaniu widok bezprawnie parkującego kierowcy na tzw. "kopercie" to niestety codzieność. Akcja, którą organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji ma uświadomić, że zajmowanie miejsc parkingowych osobom z niepełnosprawnością znacznie ogranicza ich swobodne poruszanie się i funkcjonowanie w społeczeństwie.

Kampania "Parkingowa"rozpoczęła się w ponad 100 miastach w Polsce, w tym oczywiście w stolicy Wielkopolski. Patronat honorowy nad akcją objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, a do akcji przyłączyłasię m.in. Policja i Straż Miejska.

Wszystko rozpoczęło się pięć lat temu, kiedy Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji rozpoczeło szerszą akcję, pomagającą zmienić postrzeganie tzw. "kopert" w społeczeństwie. Od czasu słynnych tabliczek - "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?" - coś się zmieniło. Coraz więcej osób zwraca uwagę na oznaczone miejsca parkingowe. Zdają sobie sprawę, żestanowią one bardzo ważny element w codziennym życiu niepełnosprawnych kierowców i znacznie pomagają im w pokonywaniu wielu przeszkód i barier, które dla pełnosprawnego człowieka nie stanowią żadnego problemu.

Walka zzajmowaniem kopert przez nieuprawnione osoby wymaga jednak zaangażowania wielu ludzi - kierowców, przechodniów, władz i służb porządkowych. Z pewnością potrzebne sąw tym zakresie także zmiany przepisów prawa i zaostrzenia kar. Czasami najskuteczniejsze okazuje się proste zwrócenie uwagi, kiedy widzimy, że pełnosprawny kierowca parkuje na kopercie. Ale czy stać nas na taki gest?

Czy służby mundurowe skutecznie walczą z osobami, które bezprawnie parkują na kopertach dla inwalidów?

  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
30.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro