Reklama
Reklama

Skwer na Łazarzu ma zostać przebudowany. Każdy może wyrazić swoją opinię

Wizualizacja | fot. Front_Architects
Wizualizacja | fot. Front_Architects

Mowa o skwerze Eki z Małeki przy ulicy Łukaszewicza.

Skwer Eki z Małeki może stać się miejscem odpoczynku, ale też przestrzenią dla wydarzeń kulturalnych. Zmiany, które w ostatnich latach zachodziły na skwerze u zbiegu ulic Małeckiego, Granicznej i Łukaszewicza były przeprowadzane z myślą o mieszkańcach i wspólnie z mieszkańcami Łazarza. Dlatego też przystępując do projektowania przebudowy skweru Eki z Małeki, szczególną uwagę przywiązano do dialogu z lokalną społecznością. Pierwszy etap konsultacji społecznych rozpoczął się zanim jeszcze projektanci przystąpili do pracy nad koncepcją. Okazją do inauguracji rozmów o przyszłości tego miejsca był ubiegłoroczny Parking Day - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Opinie zebrane podczas Parking Day 2019 oraz w ramach przeprowadzonego badania posłużyły do przygotowania warsztatów dla mieszkańców, które odbyły się w listopadzie minionego roku. Efektem były wytyczne dla architektów z pracowni Front_Architects, którzy na ich podstawie opracowali koncepcję przebudowy skweru, będącą przedmiotem drugiego etapu konsultacji społecznych.

Opinie na temat koncepcji będą zbierane do 8 lipca br. w formie badań ankietowych, maili, a także bezpośrednich rozmów z mieszkańcami. Wszystkie szczegóły można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro