Reklama
Reklama

Obchody Poznańskiego Czerwca '56 w cieniu pandemii

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Główne obchody 64. rocznicy Czerwca '56 odbywają się tradycyjnie na placu Adama Mickiewicza. Ze względu na sytuację epidemiczną zmieniła się forma uroczystości.

Od rana ograniczona reprezentacja, złożona m.in. z przedstawicieli władz samorządowych i organizacji kombatanckich, złożyła kwiaty w miejscach pamięci związanych z wydarzeniami Poznańskiego Czerwca 1956 r.

Główne obchody zgodnie z zapowiedzią rozpoczęły się o godz. 9.30 na pl. Adama Mickiewicza. Punktualnie o tej godzinie w mieście rozlegnie się dźwięk syren alarmowych. Uczestnicy obchodów złożą kwiaty pod pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956 r.

Po uroczystości na placu osoby chętne przejdą do Kościoła OO. Dominikanów (al. Niepodległości), gdzie o godz. 11.30 odbędzie się msza św. w intencji ofiar i uczestników pamiętnego, robotniczego zrywu.

64. rocznica Poznańskiego Czerwca '56 organizowana jest w wyjątkowych okolicznościach. W związku z sytuacją epidemiczną podczas obchodów obowiązywać będzie reżim sanitarny. W trosce o bezpieczeństwo uczestników uroczystości, zwłaszcza kombatantów, wprowadzono szczególne zasady bezpieczeństwa.

Poznaniacy i turyści, chcący pogłębić lub odświeżyć swoją wiedzę na temat wydarzeń związanych z Czarnym Czwartkiem, będą mogli odwiedzić Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec '56 (mieszczącego się w Centrum Kultury Zamek). Zwiedzający będą mogli zobaczyć eksponaty, które nie były dotąd prezentowane.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro