Reklama
Reklama

Wybory 2020: gdzie oddać głos?

archiwum
archiwum

Osoby, które jeszcze dziś nie są pewne do jakiej komisji się zgłosić, mogą to sprawdzić na kilka sposobów.

Można między innymi skorzystać z cyfrowego planu miasta, gdzie należy odnaleźć swój adres. Nazwę ulicy i numer domu wpisujemy w pole "szukaj" w prawym górnym rogu ekranu. Po kliknięciu lupy, na planie pojawi się wizytówka punktu adresowego. Wśród informacji znajduje się m.in. odnośnik z numerem obwodu wyborczego i lokalizacją komisji właściwej dla danego adresu. Następnie wystarczy kliknąć przycisk "lokal wyborczy". Na mapie pokaże się adres siedziby komisji wyborczej oraz informacja, czy jest ona dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - informują miejscy urzędnicy.

Adresy lokali wyborczych na cyfrowym planie miasta można również sprawdzić w inny sposób. Należy kliknąć przycisk "mapy" w górnym pasku menu i wybrać mapę tematyczną "wybory". Na ekranie pojawią się adresy wszystkich lokali wyborczych na terenie Poznania
- dodają.

Można też wysłać SMS ze swoim numerem PESEL pod numer 4320 (opłata za połączenie naliczana jest według cennika operatora nadawcy).

Kolejnym sposobem uzyskania informacji o miejscu głosowania jest kontakt z pracownikami miejskiej infolinii Poznań Kontakt pod numerem 61 646 33 44. Konsultanci udzielą informacji o adresach lokali wyborczych i ich dostosowaniu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.


Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
11.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro