Reklama

Robiła zdjęcia na ślubie klientów, ale nigdy ich nie dostali. Policja szuka osoby, która kupiła jej komputer w lombardzie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Afonso Lima / freeimages.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Afonso Lima / freeimages.com

Sprawą zajmują się policjanci z Szamotuł.

W ostatnich dniach na facebookowym profilu szamotulskiej policji pojawiła się prośba o kontakt z komisariatem osoby, która kupiła przed Bożym Narodzeniem w 2019 roku komputer w jednym z szamotulskich lombardów. - Nasi policjanci prowadzili sprawę oszustwa. Zgłaszający sprawę nie otrzymali zdjęć z sesji ślubnych. Jak wielu z nas może się domyślać, poszkodowanym zależy na pamiątce z tego ważnego dnia. Ustalono, iż laptop, na którym znajdowały się niniejsze zdjęcia został sprzedany w dniu 22 grudnia 2019 r. w lombardzie w Szamotułach. Prosimy, aby osoba, która zakupiła w tym miejscu komputer marki ACER Z3-710 ALL IN ONE (koloru srebrnego) skontaktowała się z policjantką prowadzącą sprawę (nr tel. 47 77 32 278). W przypadku jej nieobecności można skontaktować się pod numer telefonu 519 064 764. Być może dzięki temu uda się pomóc odzyskać fotografie, nawet jeśli wcześniej zostały usunięte - apeluje policjanci.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Tvn24.pl opisuje szczegóły sprawy. Okazuje się, że zdjęć ze swoich ślubów nie otrzymało kilka par, to głównie osoby z powiatu szamotulskiego. Zapłacili za usługi, zdjęcia zostały wykonane, ale nigdy ich nie otrzymali. Kobieta, która robiła zdjęcia przyznała, że nie chciała nikogo oszukać, ale problemy były spowodowane jej trudną sytuacją życiową. W toku śledztwa okazało się, że zdjęcia znajdowały się na komputerze kobiety, który zastawiła w lombardzie. Chciała go wykupić, ale nie zdołała, bo ktoś sprzęt kupił przed nią. Policja zaznacza, że nabywca nabył komputer legalnie, a chodzi wyłącznie o sprawdzenie, czy możliwe jest odzyskanie fotografii z dysku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro