Reklama

Która z poznańskich "dzielnic" najbardziej nadaje się do uprawiania sportu? Łacina numerem jeden

fot. Otodom.pl
fot. Otodom.pl

Tym razem serwis Otodom przygotował ranking poznańskich "dzielnic" polecanych osobom, które lubią uprawiać aktywność fizyczną.

Uczestnicy badania, a w Poznaniu było to 4500 osób, odpowiadali na dwa pytania: o miejsca, gdzie za darmo można uprawiać sport (chodzi o siłownie zewnętrzne, skate parki, boiska do gry czy ścieżki rowerowe), a także o dostępność do płatnych klubów sportowych, siłowni, kortów. Miasto zostało bardzo dobrze ocenione przez mieszkańców, w rankingu ustępuje jedynie Warszawie. - Aż cztery dzielnice otrzymały ponad cztery punkty w pięciostopniowej skali, a jedynie dwie lokalizacje zostały ocenione na mniej niż trzy. W porównaniu z innymi miastami to bardzo dobry wynik. Na tak wysokie noty wpłynęła przede wszystkim dostępność atrakcyjnych terenów zielonych, których w samym mieście i wokół niego nie brakuje. Właściwie z każdego miejsca w Poznaniu w kilka minut spacerem można dotrzeć nad jezioro czy do parku - czytamy w raporcie.

Najwięcej punktów zebrała Łacina, która uzyskała wynik 4,22. Na drugim miejscu znalazło się Umultowo (4,17), a na trzecim Rataje (4,15). Później pojawiły się Sołacz i Chartowo. Wszystkie te miejsca znajdują się blisko popularnych terenów zielonych - Jeziora Maltańskiego, Rezerwatu Żurawieniec czy Parku Sołackiego. - Najniższe noty uzyskała Starołęka (2,77) i Szczepankowo (2,86). Niewiele lepiej respondenci ocenili dostępność obiektów sportowych i rekreacyjnych na Głównej, Górczynie i Woli. Większość z dzielnic z końca stawki to części miasta o gęstej zabudowie, w których brakuje terenów zielonych. W pozostałych największym ograniczeniem jest znikoma ilość obiektów sportowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro