Reklama
Reklama

Nietypowe zakończenie roku szkolnego. Nie wszyscy uczniowie dostali świadectwa

fot. UMP

Prawie 80 tysięcy poznańskich uczniów i uczennic oraz przedszkolaków zakończyło w piątek rok szkolny.

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego - ze względu na sytuację epidemiczną - było zupełnie inne. W niektórych placówkach dzieci i młodzież odbierali świadectwa grupami, w innych mogli zobaczyć swoich kolegów, koleżanki oraz nauczycieli tylko podczas transmisji online a odbiór świadectw został przesunęły na wrzesień.

Po intensywnym roku szkolnym przyszedł czas na chwilę relaksu. Poświęćcie się realizacji swoich pasji, zdobądźcie nowe umiejętności lub odnajdźcie coś, co was zaciekawi. Zasłużyliście na odpoczynek, więc wykorzystajcie go najlepiej jak potraficie - piszą w liście do społeczności szkolnej zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski i dyrektor Wydziału Oświaty UMP, Przemysław Foligowski.

Rok szkolny 2019/2020 z pewnością nie należał do najłatwiejszych. Epidemia COVID-19, która opanowała świat, zmusiła nas do wielu zmian, na które nie byliśmy przygotowani. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i uczniów udało się opanować tą niecodzienną sytuację i wypracować takie metody nauczania, które pozwoliły jak najlepiej realizować zdalną edukację. Dziękujemy gronu pedagogicznemu, wszystkim pracownikom oświaty i rodzicom za cały rok intensywnej pracy, dzięki której młodzi ludzie mogli osiągać sukcesy i rozwijać swoje zainteresowania. Jednocześnie mamy nadzieję, że we wrześniu wrócimy do placówek pełni pozytywnej energii, którą razem zamienimy na twórcze i efektywne działania w kolejnym roku szkolnym - dodają, Mariusz Wiśniewski i Przemysław Foligowski.

W piątek rok szkolny zakończyło dokładnie 79 860 poznańskich uczennic i uczniów oraz przedszkolaków, a także 10 826 nauczycielek i nauczycieli oraz 3 492 pracowników administracji i obsługi we wszystkich 250 miejskich placówkach oświatowych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro