Reklama
Reklama

Pasażerowie korzystający z tPortmonetki na trasie do i z Miłostowa zapłacą mniej!

fot. ZTM

Od soboty (27 czerwca), zlikwidowany zostanie przystanek tramwajowy Pusta dla linii numer 6 i 8. Tym samym pasażerowie korzystający z tPortmonetki na karcie PEKA będą płacić o jeden przystanek taniej.

W maju (od 4 do 17) zostały wykonane pomiary frekwencji pasażerskiej na przystankach tramwajowych "Mogileńska" i "Pusta". Z uwagi na pandemię koronawirusa obowiązywały wówczas obostrzenia w komunikacji publicznej, które z pewnością miały wpływ na mniejszą liczbę pasażerów. Podsumowując wyniki monitoringu warto jednak podkreślić, że zasadnicze znaczenie miała tu proporcja korzystania z obu przystanków. Wykonane pomiary potwierdziły wcześniejsze obserwacje - zdecydowana większość pasażerów (ok. 75 proc.) korzysta z nowego przystanku tramwajowego Mogileńska - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Z danych wynika, że w kierunku do centrum pasażerowie korzystali z:
- przystanku "Mogileńska" w 72,3 proc. (901 pasażerów dziennie)
- przystanku "Pusta" w 27,7 proc. (336 pasażerów dziennie)

Natomiast w kierunku do Miłostowa dysproporcja była jeszcze większa, bo pasażerowie korzystali z:
- przystanku "Mogileńska" w 77,1 proc. (679 pasażerów dziennie)
- przystanku "Pusta" w 22,9 proc. (202 pasażerów dziennie)

Dlatego od 27 czerwca przystanek "Pusta" zostanie zlikwidowany. Dla pasażerów zmiana będzie miała także pozytywny wymiar finansowy - dla osób opłacających przejazdy z tPortmonetki na karcie PEKA koszt przejazdu będzie niższy. Należy też pamiętać, że pozostawienie przystanku Pusta wiązałoby się z kosztami jego utrzymywania (ew. modernizacji, remontów). W obecnej sytuacji poszukiwania oszczędności nie jest racjonalne utrzymywanie dwóch przystanków w odległości ok. 100 metrów od siebie - dodaje rzecznik.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
7.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro