Reklama

Od soboty letni rozkład i zamknięte pętle tramwajowe. Sporo zmian dla pasażerów!

fot. ZTM
fot. ZTM

Przypominamy o zmianach w komunikacji zbiorowej.

Od soboty zacznie obowiązywać letni rozkład jazdy. Linie tramwajowe kursować będą co 12 minut w szczytach, a co 20 minut poza szczytami komunikacyjnymi, czyli jak obecnie, według specjalnego rozkładu jazdy.

Nie dotyczy to oczywiście linii, które nie będą kursować zawieszone z powodu remontów. Zaplanowane prace uniemożliwią dojazd do pętli Wilczak, Połabska i Piątkowska. Na czas modernizacji zostaną one zamknięte, a linie na których dojeżdżają do nich tramwaje numer 3 i 4 (Wilczak, Połabska) oraz 11 (Piątkowska) zostaną zawieszone. Zmienione zostaną także trasy linii nr 9 i 10.

W wakacje główne linie autobusowe (151, 163, 164, 168, 171, 174, 182, 191, 193) kursować będą w dni robocze co 15 minut w szczytach komunikacyjnych i co 20 minut poza szczytami, w pozostałe dni zgodnie z sobotnim i świątecznym rozkładem jazdy; na pozostałych liniach - w dni robocze - autobusy zamiast specjalnego, będą kursować według roboczego rozkładu jazdy, a w soboty i świata jak obecnie, tj. odpowiednio wg sobotniego i świątecznego rozkładu jazdy.

Wszystkie zaplanowane przez ZTM zmiany można znaleźć tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro