Reklama

Przed nami obchody Poznańskiego Czerwca 56'. Tym razem inne niż zwykle

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

W niedzielę czekają nas kolejne obchody wydarzeń 28 czerwca1956 roku. Ze względu na pandemię zmieni się ich charakter.

Od rana delegacje złożone m.in. z kombatantów będą składać kwiaty w miejscach związanych z wydarzeniami sprzed 64 lat. - Główne obchody rozpoczną się o godz. 9.30 na pl. Adama Mickiewicza. Punktualnie o tej godzinie w mieście rozlegnie się dźwięk syren alarmowych. Na placu głos zabierze prezydent Poznania, prezes Stowarzyszenia Poznańskiego Czerwca '56 oraz przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność". Uczestnicy obchodów złożą kwiaty pod pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956 r. Po uroczystości na placu osoby chętne przejdą do Kościoła OO. Dominikanów (al. Niepodległości), gdzie o godz. 11.30 odbędzie się msza św. w intencji ofiar i uczestników pamiętnego, robotniczego zrywu - informuje urząd miasta.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Organizatorzy przypominają, że uczestnicy obchodów powinni zachować 2-metrowy dystans. Miejsca, w których będzie można bezpiecznie usiąść lub stanąć, zostaną specjalnie oznaczone. Przy braku możliwości zachowania dystansu trzeba pamiętać o zakrywaniu ust i nosa. Na placu Mickiewicza pojawią się punkty sanitarne, w których będą dostępne maseczki i płyn do dezynfekcji.

Relację z obchodów będzie można śledzić na antenie telewizji WTK.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
42.46 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro