Reklama
Reklama

Mostostal przebuduje wiadukt w ciągu ulicy Kurlandzkiej? Aż 6 ofert w przetargu

fot. PIM

Nawet najdroższa oferta mieści się w budżecie, który chce przeznaczyć na inwestycję miasto.

Właśnie otwarto oferty złożone w przetargu na rozbiórkę starego i budowę nowego wiaduktu nad ul. Krzywoustego w ciągu ulicy Kurlandzkiej wraz z rondami po dwóch jego stronach. 6 firm chce przeprowadzić inwestycję, na którą zarezerwowano 23,6 mln złotych. Najtańszą ofertę przedstawiła firma Mostostal z Katowic - niespełna 18,5 mln złotych. Prawie 19,4 mln złotych chce Budimex, a 19,8 mln zł - Skanska. Ponad 20 milionów złotych zaproponowały firmy Banimex i Strabag, a najwyższą ofertę złożyło konsorcjum Most i Tormel (prawie 23 mln zł).

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

- Rozpoczęliśmy analizę złożonych ofert. Wszyscy oferenci zadeklarowali skrócenie realizacji inwestycji z 550 do 430 dni od podpisania umowy. Chcemy, by miesiąc wcześniej obiekt zyskał pozwolenie na użytkowanie i można było zgłosić gotowość do rozpoczęcia po nim ruchu - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zakres prac obejmuje wyburzenie wiaduktu z lat 70. ubiegłego wieku i zastąpienie go nowym, czteroprzęsłowym. Jezdnia ma tu mieć szerokość 6 metrów, chodnik 1,5 metra i ścieżką rowerową o szerokości 2,5 metra. Po jednej i drugiej stronie wiaduktu mają powstać nowe ronda. - Nowy wiadukt, w odróżnieniu od dotychczasowego, będzie posiadał odwodnienie. Wody opadowe, tak jak z nowych rond, będą odprowadzane do kolektorów deszczowych. Przebudowane zostanie oświetlenie ulic i rond, które doświetli także chodnik i ścieżkę rowerową. W ramach inwestycji przebudowane zostaną też sieci elektroenergetyczne oraz fragment sieci gazowej, powstanie kanalizacja teletechniczna, a także wymieniony zostanie fragment sieci wodociągowej. Planowane są nowe nasadzenia roślin, które będą łatwe w pielęgnacji i odporne na trudne warunki siedliskowe - wymieniają PIM.

To właśnie kwestia zieleni wzbudza tu duże emocje. Mieszkańcy okolicy protestują przeciwko wycince wielu drzew w związku z tą inwestycją. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro