Reklama
Reklama

Od soboty spore zmiany komunikacyjne w centrum

fot. ZDM

Przez remont wiaduktu kolejowego i torowiska tramwajowego.

Pierwsze zmiany dotyczą skrzyżowania ulic Poznańskiej, Roosevelta, Libelta i Pułaskiego. Rozpocznie się tutaj bowiem remont wiaduktu kolejowego na linii Poznań - Szczecin. - Zawężone zostaną poszczególne fragmenty wszystkich ulic dochodzących do skrzyżowania. Sygnalizacja świetlna zostanie wyłączona, ruch samochodowy w każdym kierunku będzie utrzymany na zasadzie ronda, ruch tramwajowy na czas prowadzonych prac zostanie zawieszony. Dodatkowo wyłączony z ruchu będzie chodnik po północnej stronie skrzyżowania, pomiędzy ulicami Poznańską i Pułaskiego - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Także od soboty utrudnienia będą występować na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego / Nowowiejskiego i al. Wielkopolskiej. Ruszy tu remont torowiska tramwajowego. - W pierwszym etapie prac nastąpi zajęcie fragmentu tarczy skrzyżowania co spowoduje utrudnienia dla kierujących pojazdami. Ulica Nowowiejskiego będzie jednokierunkowa od ul. Noskowskiego do Pułaskiego. Dodatkowo nie będzie możliwości skrętu w lewo z ulicy Nowowiejskiego w ul. Pułaskiego, objazd dla zamkniętego kierunku będzie prowadził al. Wielkopolską. Dojazd do Szpitala św. Józefa będzie zapewniony ulicami Libelta i Noskowskiego - dodaje.

Pierwszy etap prac potrwa tu do końca lipca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro