Reklama
Reklama

"Mój prezydent Andrzej Duda" na policyjnym płocie. Sprawą zajmie się sąd

fot. Maria Janyska / FB

Baner wyborczy w nietypowej lokalizacji pojawił się na terenie Margonina w powiecie chodzieskim.

Jak opisuje asta24.pl, sprawę nagłośniła kilka dni temu w mediach społecznościowych posłanka Koalicji Obywatelskiej Maria Janyska. Jak wyjaśniła, przy komisariacie policji w Margoninie, na żywopłocie, ktoś umieścił plakat wyborczy Andrzeja Dudy. -Posterunek policji w Margoninie - Wielkopolska, w ramach służby narodowi i apolityczności formacji na opłotowaniu baner wyborczy PAD?! Pozostaje pytanie jak są pełnione obowiązki służbowe, gdy tak lekceważone jest prawo?! Raptem wszyscy nic nie widzą i nie znają prawa? Zmarnowane lata pracy na wizerunek formacji - napisała na Facebooku dodając, że interweniowała w tym temacie u komendantów policji.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Okazało się, że baner powieszony tu prawdopodobnie przez komitet wyborczy Andrzeja Dudy zniknął. Ściągnęli go sami funkcjonariusze policji. Policjanci przyznają, że materiały wyborcze nie powinny się tu znajdować, bo zarządcą tego terenu jest komenda. Burmistrz Margonina natomiast tłumaczy, że płot stoi na granicy dwóch terenów - policyjnego i gminnego. - To nie jest budynek administracji państwowej, tylko jest to żywopłot przed płotem, który należy do urzędu gminy - zapewnia w rozmowie z asta24.pl Janusz Piechocki, burmistrz Margonina.

Sąd w Wągrowcu ma ostatecznie rozstrzygnąć tę sprawę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
7.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro