Reklama
Reklama

Przebierańcy na Ratajach. "Podają się za pracowników Sanepidu"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Oszuści opracowali nowe metody, by przywłaszczyć nasze pieniądze bądź kosztowności.

Sytuacja miała miejsce wczoraj na Ratajach - Unii Lubelskiej, gdzie mieszkamy. W bloku zostali zauważeni przebierańcy, w skafandrach podający się za pracowników Sanepidu, sprawdzających mieszkania i osoby na kwarantannie. Przyłapani przez pana remontującego klatki skłamali, że jesteśmy na kwarantannie(a nie jesteśmy, chodzimy normalnie do pracy) - pisze nasz Czytelnik. Po zgłoszeniu do Sanepidu otrzymaliśmy informacje, że nic nie wiadomo im na temat kogokolwiek na kwarantannie w naszym bloku - dodaje. Obecna sytuacja jest okazją dla złodzieja. Panowie w skafandrach uciekli - kończy.

Już wielokrotnie na łamach portalu informowaliśmy o podobnych sytuacjach zdarzających się po wybuchu pandemii koronawirusa. Okazuje się, że sposobów na oszustwo jest wiele. Jedną z metod działania takich przestępców jest między innymi podawanie się za firmy dokonujące dezynfekcji mieszkań. Oszuści przebierają się w kombinezony imitujące środki ochrony przeciwepidemicznej, mają ze sobą "środki dezynfekcji" i oferują dezynfekcję pomieszczeń mieszkalnych. Gdy już wejdą do mieszkań, nalegają, by dla bezpieczeństwa opuścić dezynfekowane pomieszczenia. Utrzymują, że oni są chronieni dzięki swoim kombinezonom, a pomieszczenia należy później przewietrzyć. Przestraszone ofiary dają złodziejom wolną rękę, a ci w tym czasie szukają schowanej gotówki, bądź kosztowności.

Każdą próbę podobnych działań należy zgłaszać pod numerem alarmowym 112. Nie ma i nie będzie tolerancji dla oszustów, tym bardziej w tym trudnym okresie, gdzie społeczeństwo powinno się wspierać - informowali przy jednym z takich zgłoszeń policjanci.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
3.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro