Reklama

Poznań zaoszczędzi na energii i gazie. W 2020 roku to ponad 2 mln zł

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Petr Kovar/freeimages.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Petr Kovar/freeimages.com

Obniżki cen są odnotowywane co kwartał.

Wydział Gospodarki Komunalnej - Oddział Miejskiego Energetyka, koordynuje grupowe zakupy energii elektrycznej dla wszystkich miejskich jednostek organizacyjnych. Zgodnie z zapisami umowy, stawki jednostkowe co kwartał podlegają indeksowaniu i mogą zostać obniżone, w przypadku zmiany cen na Towarowej Giełdzie Energii.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

W związku z przeprowadzoną indeksacją cen energii elektrycznej, szacunkowe oszczędności Poznańskiej Grupy Zakupowej w III kwartale tego roku wyniosą około 4,5 mln złotych, z czego około 740 tysięcy złotych to oszczędności Miasta Poznania. Z tytułu indeksacji w I i II kwartale, grupa zaoszczędziła odpowiednio ponad 1,1 i 3,8 mln złotych, natomiast oszczędności Miasta Poznania wyniosły odpowiednio ok. 180 tys. oraz 620 tys. złotych - informują miejscy urzędnicy.

Analogiczne oszczędności osiągnęło z tytułu indeksacji cen paliwa gazowego. Szacunkowe w III kwartale wyniosą ponad 135 tysięcy złotych. Jest to trzecia indeksacja cen gazu w 2020 roku, w I kwartale zaoszczędzono około 230 tys. zł, a w drugim 210 tys. zł - dodają.

Łączne dotychczasowe oszczędności Miasta z tytułu indeksacji cen energii elektrycznej i gazu w 2020 roku wynoszą ponad 2 mln zł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro