Reklama
Reklama

Pracuj w SKF. Zainwestuj w siebie

Największy na świecie dostawca łożysk tocznych i opraw łożyskowych inwestuje w rozwój swoich struktur w Wielkopolsce. Tu powstaje Centrum Usług Wspólnych, w którym pracę znajdą specjaliści w dziedzinie księgowości i finansów.

Kluczowa jest jakość

Historia rozwoju firmy wiąże się ściśle z nazwiskiem jej pierwszego dyrektora Svena Wingqvista, który wynalazł samonastawne łożysko kulkowe. Wystarczyło kilkanaście lat, by produkty z logo SKF były już znane na całym świecie, a ich produkcja została rozszerzona o łożyska stożkowe, walcowe i baryłkowe. Już od początku lat 20 poza rodzimą Szwecją działały filie fabryki w USA, Niemczech i Francji, a inwestycje w zaplecze badawczo-technologiczne przyspieszyły opracowanie kolejnych produktów.

Innowacyjność


Produkty SKF zdominowały ponad 40 różnych gałęzi przemysłu na świecie. Okazały się kluczowe dla rozwoju kolei, budownictwa czy sektora motoryzacyjnego. Dziś możemy korzystać z doświadczeń firmy kupując gotowe zestawy naprawcze do rozrządów samochodowych, a także pozornie zwyczajne zestawy łożysk do deskorolek. Z drugiej strony, produkty z tym samym logo montowane są w samolotach, a SKF od wielu lat wspiera też branżę morską, hutnictwo i sektor spożywczy.

Polska i świat


SKF posiada w Polsce trzy lokalizacje: w Poznaniu, gdzie znajduje się siedziba Spółki oraz fabryka łożysk stożkowych i cylindrycznych, a także komponentów do produkcji łożysk; Biuro Handlowe w Warszawie oraz Solution Factory w Katowicach.

Fabryka SKF w Poznaniu, jako dawna Fabryka Łożysk Tocznych, w tym roku będzie obchodziła 60-lecie swojego funkcjonowania i to właśnie tutaj powstaje międzynarodowe Finansowe Centrum Usług Wspólnych (Shared Service Finance Center), które zatrudniać będzie około 80 specjalistów.

Powstające w Poznaniu Centrum jest jednym z 7 takich centrów powstających na całym świecie, obsługujących praktycznie wszystkie podmioty z grupy SKF. Poznańskie Centrum jest jednym z 3 powstających w Europie (pozostałe lokalizacje europejskie to Madryt i Goteborg).

W ramach tworzonego Centrum znajdą się Działy takie jak:
• RTR (Record to Report), który będzie odpowiadał za szeroki zakres procesów księgowych i sprawozdawczych
• OTC (Order to Cash), obejmujący cały proces od złożenia zamówienia przez klienta po płatności za produkt lub usługę oraz
• PTP (Purchase to Pay), odpowiadający za szeroki zakres procesów zakupowych i związanych z tym aspektów podatkowych
• Controlling
W swoich początkach Finansowe Centrum Usług Wspólnych obsługiwać będzie kraje takie jak Polska, Niemcy, Austria i Szwajcaria
- mówi Krzysztof Czekalski, Dyrektor Finansowy SKF Polska S.A.

Powstające w ramach Grupy SKF Finansowe Centra Usług Wspólnych to nie tylko kompleksowa obsługa jednostek SKF, w zakresie księgowości i finansów, a także doskonalenie procesów finansowych poprzez wymianę wiedzy pomiędzy specjalistami z całego świata. Nowo powstająca jednostka to centrum wiedzy specjalistycznej, stąd kluczowa jest dla nas wyspecjalizowana kadra, którą obecnie rekrutujemy z pomocą naszego partnera Randstad Sourceright Sp. z o.o. - mówi Patryk Feliczek, Dyrektor Personalny i EHS, SKF Polska S.A.

W chwili obecnej rekrutujemy pracowników do wspomnianych już Działów RTR, OTC i PTP, a aktualne oferty pracy znajdują się m.in. na stronie internetowej: career.skf.com - dodaje Patryk Feliczek.

Zachęcamy do wzięcia udziału w rekrutacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
68.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro