Reklama
Reklama

Zwierzyniecka z dwukierunkową drogą rowerową? Każdy może wyrazić swoją opinię

Wizualizacja | fot. ZDM
Wizualizacja | fot. ZDM

Zgodnie z planem właśnie ruszyły konsultacje społeczne.

Rozpoczęło się opiniowanie projektu rozbudowy ul. Zwierzynieckiej o dwukierunkową drogę rowerową na odcinku od ronda Kaponiera do ul. Gajowej.

Plany budowy dwukierunkowej drogi rowerowej po północnej stronie ul. Zwierzynieckiej wraz z przejazdem rowerowym przez północny wlot ronda Kaponiera zostały zasygnalizowane przy okazji wprowadzenia zmiany organizacji ruchu na rondzie Kaponiera w 2019 roku. Wtedy to pas dla rowerów na moście Uniwersyteckim został przeniesiony poza jezdnię, a na wlocie ronda od strony ul. Św. Marcin pojawiła się śluza dla rowerów. Rozbudowa ul. Zwierzynieckiej stanowić będzie ciąg dalszy tamtych działań, powiązany z realizacją kolejnego etapu projektu "Centrum" - przypomina Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Nowa droga i przejazdy rowerowe oraz nasadzenia zieleni to najważniejsze elementy projektu rozbudowy ul. Zwierzynieckiej o dwukierunkową drogę rowerową. Jest on przedmiotem rozpoczętych 24 czerwca br. konsultacji społecznych - dodaje.

Pytania i opinie można przesyłać mailem na adres [email protected] lub pocztą tradycyjną do siedziby Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu przy ul. Wilczak 17.

Konsultacje społeczne potrwają od 24 czerwca do 8 lipca. Ich podsumowanie zostanie opublikowane na stronie internetowej ZDM w terminie do 8 sierpnia br. Wszystkie szczegóły można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro