Reklama
Reklama

Liczba bezrobotnych w Polsce przekroczyła milion. W Wielkopolsce to prawie 60 tys. osób

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Mimzy / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Mimzy / pixabay.com

Są dane Głównego Urzędu Statystycznego za maj 2020.

Zgodnie z przewidywaniami, pandemia koronawirusa wciąż odbija się na rynku zatrudnienia w Polsce. GUS właśnie opublikował dane dotyczące bezrobocia z końcówki maja. Wynika z nich, że pierwszy raz od ponad roku w Polsce mamy bezrobocie na poziomie 6%. Pod koniec kwietnia 2020 roku było to 5,8%. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w naszym kraju wynosi obecnie ponad milion.

Jak jest w Wielkopolskie? Na koniec maja stopa bezrobocia w naszym województwie wyniosła 3,6%. Na koniec kwietnia było to 3,3%. Oznacza to, że tylko w naszym województwie przybyło w ciągu miesiąca prawie 4000 osób bezrobotnych i ich liczba osiągnęła 58,8 tysiąca. Najgorzej w województwie jest w podregionie konińskim, gdzie bezrobocie wynosi 6%. Bez pracy jest tam 15,6 tysiąca osób. Niewiele lepiej jest w podregionie pilskim, gdzie bezrobocie wyniosło 5,9% (9,6 tysiąca osób bez pracy).

Najmniejsze bezrobocie jest niezmiennie w Poznaniu i podregionie poznańskim, ale i tutaj zanotowano wzrosty. W Poznaniu mamy obecnie bezrobocie na poziomie 1,5% (miesiąc wcześniej było to 1,4%), a w podregionie poznańskim 2,5% (było 2,3). W Poznaniu bez pracy jest 5,4 tysiąca osób, a w podregionie poznańskim 7,8 tysiąca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro