Reklama
Reklama

Wielkopolanin zdetronizował Zygmunta Solorza i został "królem" polskiej giełdy

fot. materiały prasowe

Chodzi o Tomasza Biernackiego, szefa sieci Dino Polska.

O Tomaszu Biernackim z Krotoszyna pisaliśmy na naszym portalu kilka razy. Między innymi w lutym, gdy Forbes opublikował listę polskich bogaczy. Biernacki znalazł się tuż za podium zestawienia z majątkiem wycenianym na ponad 8 miliardów złotych. Wyprzedzili go jedynie Michał Sołowow, Zygmunt Solorz i Jerzy Starak.

Teraz o Biernackim znowu jest głośno. Jak podaje Puls Biznesu, biznesmen z Krotoszyna właśnie został nowym "królem" polskiej Giełdy Papierów Wartościowych. We wtorek jego akcje Dino Polska (posiada ich 51%) były warte 10,3 mld złotych. Wartość całego Dina Polska osiągnęła natomiast pierwszy raz w historii ponad 20 mld złotych. Wielkopolanin wskoczył na miejsce Zygmunta Solorza, który był dotąd największym inwestorem indywidualnym na polskiej giełdzie. Portfel Solorza jest o 60 mln złotych mniejszy.

Biernacki nie tylko bogaci się najszybciej wśród polskich miliarderów, ale też pozostaje najbardziej anonimowym polskim bogaczem. Unika mediów, mieszka w niewielkim Krotoszynie, próżno szukać jego zdjęcia w sieci. Od 2018 roku znajduje się wśród 2000 najbogatszych ludzi świata posiadających majątek przekraczający miliard dolarów. - Do dyspozycji ma między innymi helikopter Bell 429, który w podstawowej wersji kosztuje 8 mln dolarów - podawał w lutym Forbes.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
32.13 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro