Reklama
Reklama

Złożył doniesienie na szpital, bo kazano mu płacić za badanie w kierunku koronawirusa

Szpital w Gostyniu | fot. Google Street View

Zdaniem mężczyzny, badania powinny być bezpłatne dla wszystkich osób, które opłacają składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Jak opisuje portal elka.pl, mieszkaniec Gostynia poskarżył się prokuraturze na działalność miejscowego szpitala. Jego zdaniem może w nim dochodzić do wyłudzenia. Powód? Pobieranie opłat od osób, które chcą wykonać test w kierunku koronawirusa. Składający doniesienie mieszkaniec wyjaśnił w piśmie, że wszyscy płatnicy składek na ubezpieczenie zdrowotne powinni mieć możliwość nieodpłatnego wykonania testu.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Prokuratura ma obowiązek wyjaśnienia tej sprawy, dlatego mężczyzna będzie przesłuchiwany w charakterze świadka. Nie podał zbyt wielu szczegółów w doniesieniu, trzeba więc wyjaśnić wszystkie okoliczności. Obecnie w wielu miejscach w kraju można przeprowadzić badania w kierunku koronawirusa. Bezpłatne są jednak przede wszystkim dla osób, u których występuje podejrzenie zarażenia. Płatne badanie może natomiast wykonać każdy, bez konieczności wcześniejszej "kwalifikacji" przez np. sanepid.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro