Reklama
Reklama

Grunwaldzka: na pierwszym odcinku drogi rowerowej jest już nawierzchnia bitumiczna

fot. PIM

Chodzi o odcinek pomiędzy ulicami Jugosłowiańską i Sowińskiego.

Dzięki trasie, która będzie mieć około 1,5 kilometra, rowerzyści dojadą z okolic Stadionu Miejskiego do centrum Poznania. - Odcinek od stadionu do ul. Sowińskiego będzie gotowy jako pierwszy. Zakończono na nim budowę chodnika, krawężników, miejsc postojowych oraz zjazdów do posesji. Jeśli tylko warunki pogodowe pozwolą, w ciągu najbliższych dwóch tygodni pojawi się na nim oraz na wyniesionych skrzyżowaniach warstwa wierzchnia drogi rowerowej oraz przygotowany zostanie grunt pod powierzchnie zielone - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

W najbliższych dniach wygrodzony pozostanie zewnętrzny pas ruchu na Grunwaldzkiej i wciąż będzie tu obowiązywać ograniczenie prędkości do 30 km/h. - Dodatkowo, w przyszłym tygodniu, podczas układania nawierzchni bitumicznej, czasowo niedostępne dla kierowców będą skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej z ulicami Ściegiennego, Racławicką, Konfederacką, Cześnikowską i Sowińskiego oraz wjazdy na stację BP, Netto, McDonald 's. Prace na nich będą prowadzone sukcesywnie i każdorazowo podczas ich trwania kierowcy będą prowadzeni objazdami przez pobliskie ulice - zaznaczają PIM.

Równocześnie prowadzone są prace brukarskie pomiędzy Grochowską i Słoneczną (południowa część Grunwaldzkiej), a w przyszłym tygodniu ruszą prace rozbiórkowe na południowej stronie ulicy pomiędzy Grochowską i Rycerską.

Wszystkie roboty mają się zakończyć w trzecim kwartale 2020 roku. Rośliny będą tu sadzone jesienią.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
16.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro