Reklama

Protest młodzieży pod Wielkopolskim Kuratorium Oświaty

fot. Maria Krawczyk
fot. Maria Krawczyk

Aktywiści Extinction Rebellion Polska i Młodzieżowego Strajku Klimatycznego zwracają uwagę Kuratorów Oświaty i Ministra Edukacji Narodowej na konieczność wprowadzenia edukacji klimatycznej do szkół.

We wtorek grupa aktywistów Extinction Rebellion Poznań i Młodzieżowego Strajku Klimatycznego przeprowadziła całodniową akcję pod Kuratorium Oświaty przy ul. Kościuszki, podczas której prowadzili Punkt Edukacji Klimatycznej. W ten sposób aktywiści domagają się wprowadzenia edukacji klimatycznej do szkół.

Pod Wielkopolskim Kuratorium Oświaty czytali fragmenty książek o katastrofie klimatycznej, zapraszając przechodniów do dialogu (m.in. "Nauka o klimacie", "To zmienia wszystko" czy "O jeden las za daleko"). Natomiast o godzinie 14:00 rozpoczęła się pikieta pod hasłami: "Mówcie prawdę o klimacie" i "Chcemy wiedzieć".

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny przesłał do Ministerstwa Edukacji Narodowej apel chwilę po pojawieniu się przygotowanego przez Ministerstwo kontrowersyjnego materiału edukacyjnego na temat zmian klimatu, gdzie pokazano globalne ocieplenie jako zjawisko niosące niemal same korzyści dla naszej planety. Pod apelem podpisali się przedstawiciele świata nauki i organizacje (między innymi WWF, Greenpeace, Extinction Rebellion) - łącznie blisko 3 tysiące osób. Niestety apel nie doczekał się żadnej odpowiedzi
- informują organizatorzy poznańskiej akcji.

Podczas pikiety został wygłoszony apel do MEN, który tego samego dnia został również przekazany na ręce rzeczniczki prasowej Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty. Przedstawiciele poznańskiego kuratorium, którzy spotkali się dzisiaj z nami, powtarzają że ekologia "leży na sercu" pani Kuratorki Elżbiety Leszczyńskiej, także mamy nadzieję, że podpisze się pod apelem, który został jej przekazany. Czekamy na dalsze informacje od kuratorium - relacjonuje Lena, aktywistka Extinction Rebellion, licealistka.

Podobne protesty w najbliższych dniach zapowiedziane są też między innymi w Gdańsku i Opolu.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro