Reklama

Ogromne zniszczenia po poniedziałkowym pożarze. "Zdarzenie zakwalifikujemy jako katastrofę budowlaną"

fot. Gostyn24.pl

Do pożaru hali magazynowej doszło w poniedziałek w powiecie gostyńskim.

Jak już wcześniej informowaliśmy około godziny 16 w poniedziałek strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze hali magazynowej w miejscowości Waszkowo. Z ogniem walczyło kilkanaście zastępów. Wstępnie pojawiły się informacje, że w hali znajdowały się drewniane palety, później okazało się, że jajka i ziemniaki. Cały towar uległ spaleniu, podobnie jak budynek.

Dziś do sprawy wraca portal Gostyn24.pl. Informacje potwierdziły się - budynek nie nadaje się do użytku - hala musi zostać rozebrana. Chłodnia nie nadaje się do użytkowania i musi być zlikwidowana. Zdarzenie zakwalifikujemy jako katastrofę budowlaną - mówi w rozmowie z lokalnym portalem Marek Żeromski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gostyniu. O katastrofie budowlanej mówimy kiedy nastąpi nagłe zdarzenie w wyniku którego zniszczeniu częściowemu lub całkowitemu ulega dany obiekt budowlany. W tym wypadku całkowitemu zniszczeniu uległy ściany, pokrycie dachowe, i konstrukcja - wyjaśnia inspektor.

Wczoraj szacowano, że straty sięgają nawet 10 mln zł. Jak dziś ustalił lokalny portal zdaniem policji to blisko 8 mln zł.
Obiekt został zabezpieczony, tak by nikt nie miał do niego wstępu, ponieważ grozi zawaleniem. Okoliczności pożaru nadal są wyjaśniane.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro