Reklama

W Kiekrzu powstanie zbiornik retencyjny. Będzie gromadził deszczówkę i wody roztopowe

fot. PIM
fot. PIM

Wykonawcę dokumentacji technicznej i robót budowlanych wyłoni przetarg rozpisany przez Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Budowa zbiornika retencyjnego o pojemności ok. 3000 metrów sześciennych, który pozwoli na magazynowanie wody, to element działań mających za zadanie zminimalizowanie zagrożenia zalewania położonych niżej budynków i ulic podczas ulewnych deszczów oraz zabezpieczenie okolicy przez podtopieniami spowodowanymi wystąpieniem z brzegów rzeki Samicy - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zakres planowanej inwestycji obejmuje również renowację istniejących rowów odprowadzających wody deszczowe, które obecnie nie spełniają swoich funkcji, a także nasadzenia roślinności w otoczeniu zbiornika i budowę ścieżki spacerowej z oświetleniem parkowym, ławkami i obiektami małej architektury.

Inwestycja zyskała dofinansowanie unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, w ramach działania "Adaptacja do zmian klimatu wraz z zabezpieczeniem i zwiększeniem odporności na klęski żywiołowe, w szczególności katastrofy naturalne oraz monitoring środowiska" - informują PIM.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na opracowanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę będzie miał 480 dni od zawarcia umowy. Zbiornik ma być gotowy po dwóch latach od podpisania umowy - dodają.

Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu mogą zgłaszać swoje oferty do 29 lipca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro