Reklama
Reklama

Rusza remont kolejnego odcinka ul. Warszawskiej. Utrudnienia do końca sierpnia!

fot. ZDM
fot. ZDM

Tym razem prace będą prowadzone od węzła Antoninek do rejonu ulicy Sośnickiej, w obu kierunkach.

W poniedziałek, 29 czerwca rozpocznie się remont kolejnego odcinka ulicy Warszawskiej. Tym razem prace będą prowadzone od węzła Antoninek do rejonu ulicy Sośnickiej, w obu kierunkach.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ulica Warszawska to jedna z najważniejszych dróg wjazdowych i wyjazdowych z miasta. W godzinach szczytu korzysta z niej około 4 tys. pojazdów. To również jedna z najdłuższych ulic Poznania. Między innymi dlatego jej remont został podzielony na etapy.

Pierwszy został przeprowadzony w ubiegłym roku na odcinku od ulicy Mogileńskiej do wiaduktu Antoninek. Zniszczona nawierzchnia została sfrezowana, następnie wzmocniono konstrukcję jezdni, ułożono nowe warstwy wiążącą i ścieralną. Wymieniono także krawężniki, obrzeża jezdni i bariery ochronne w pasie rozdziału - przypominają urzędnicy ZDM.

Podobny zakres robót został przewidziany w drugim etapie remontu. Tym razem zostanie wyremontowana zniszczona jezdnia na odcinku od wiaduktu Antoninek do rejonu ulicy Sośnickiej, w obu kierunkach.

Prace budowlane rozpoczną się w poniedziałek, 29 czerwca i będą prowadzone pod ruchem, a poszczególne fragmenty jezdni będą wygradzane na czas remontu. Będzie tu obowiązywać ograniczenie prędkości.

W pierwszej kolejności drogowcy wyremontują lewe (tzw. szybkie) pasy obu jezdni na odcinku po około 800 metrów w każdą stronę. Kierowcy będą mogli korzystać z pasów prawych, po których będą mogli jechać z maksymalną prędkością 40 i 50 km/h. Wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna przy ul. Smołdzinowskiej (przy fabryce Volkswagen Poznań). Autobusy komunikacji publicznej będą kursowały bez zmian - tłumaczą urzędnicy ZDM.
Zakończenie prac związanych z remontem lewych pasów ul. Warszawskiej zaplanowano na połowę lipca. Następnie remontowane będą prawe pasy, a zakończenie całości prac planowane jest do końca sierpnia - dodają.

Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych prac.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
89.66 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro