Reklama
Reklama

Kiedy kolejne "eski" w Wielkopolsce? Prace budowlane mają ruszyć w 2024 roku

Zdjęcie ilustracyjne | fot. archiwum

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szykuje się do kolejnych dużych inwestycji w naszym regionie.

Tylko pod koniec 2019 roku w Wielkopolsce oddano do użytku kilkadziesiąt kilometrów trasy S5. Obecnie w naszym województwie kierowcy mogą poruszać się po 160 kilometrach tej drogi ekspresowej. Ale to nie koniec dużych inwestycji. - Wykonaliśmy plan w stosunku do S5. Przed nami nowe równie ważne zadania. Przyszedł czas na opracowania projektowe dla S10, S11 oraz DK25 - wyjaśnia Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Obecnie trwają prace nad Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowym dla odcinka trasy S10 Piła - Wyrzysk. Odcinek ma mieć 31 kilometrów długości i ma zacząć powstawać w 2025 roku. Trasa ma być gotowa w 2027 roku. W przypadku trasy S11 trwają prace studialne na odcinkach Szczecinek - Piła, Piła -Ujście, Ujście - Oborniki, Oborniki - Poznań wraz z Obwodnicą Obornik, Kórnik - Ostrów Wielkopolski i Ostrów Wielkopolski - Kępno. Na kiedy planowana jest realizacja? Najwcześniej, w 2024 roku, mają się zacząć prace budowlane na odcinku Poznań - Oborniki wraz z obwodnicą Obornik. Inwestycja ma być gotowa w 2026 roku. Rok później mamy pojechać odcinkami Szczecinek - Piła, Ujście - Oborniki oraz Ostrów Wielkopolski - Kępno. W 2028 roku mają się zakończyć prace budowlane na odcinkach Piła - Ujście oraz Kórnik - Ostrów Wielkopolski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
7.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro