Reklama

Allegro chce wejść na giełdę

Poznańska siedziba Allegro | fot. Barbara Michalska
Poznańska siedziba Allegro | fot. Barbara Michalska

Portal powstał 21 lat temu w Poznaniu.

Dziś Allegro.pl ma 21 milionów użytkowników i jest największą e-platformą handlową w Polsce oraz całej Europie Środkowo-Wschodniej. Według Pulsu Biznesu właściciele portalu rozważają wprowadzenie go na giełdę. Miałoby to nastąpić najwcześniej po wakacjach. Już na początku roku pojawiały się plotki o tym, że obecni właściciele rozważają sprzedaż serwisu lub właśnie wprowadzenie go na giełdę, ale wówczas nikt tego nie potwierdzał. Teraz dziennikarze Pulsu Biznesu powołują się na serwis Bloomberga. Allegro ma być wycenione nawet na 10 miliardów euro. Właściciele spodziewają się, że ze sprzedaży walorów można będzie uzyskać nawet 2 miliardy euro. Jeśli te informacje się potwierdzą, może to być największa w tym roku pierwsza oferta publiczna na całym europejskim rynku.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Obecnie właścicielem Allegro.pl jest grupa funduszy Cinven, Permira i Mid Europa Partners, która zapłaciła za przejęcie platformy 3,25 mld dolarów. Wcześniej właścicielem Allegro był południowoafrykański koncern medialny Naspers.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro