Reklama
Reklama

19-latek podejrzany o zabójstwo brata ma dłużej pozostać pod obserwacją psychiatryczną

fot. Emil Górny / WTK

Do tragicznych zdarzeń doszło w Sylwestra.

31 grudnia ubiegłego roku policję wezwano do awantury domowej w jednym z mieszkań w Turku. To przybyli na miejsce policjanci odkryli ciało dziecka w jednym z pomieszczeń. Okazało się, że to 9-letni Adam. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, ale mimo szybko podjętych czynności, nie udało się uratować chłopca.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Ponieważ na ciele dziecka stwierdzono rany kłute, na miejsce wezwano kolejnych policjantów. Przez wiele godzin w mieszkaniu prowadzono oględziny i zabezpieczano ślady. Zabezpieczono nóż kuchenny ze śladami krwi, który zdaniem prokuratury może być narzędziem zbrodni. Biegły uznał, że dziecko umarło śmiercią nagłą, gwałtowną w skutek odniesionych obrażeń. Ustalenia z miejsca zdarzenia zostały wstępnie potwierdzone wynikami aktualnie przeprowadzonej sekcji zwłok dziecka - poinformowała na początku stycznia Aleksandra Marańda z konińskiej prokuratury. W związku ze sprawą zatrzymano 19-letniego Macieja J. To brat dziecka.

Na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Koninie w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu przeprowadzone zostały wyniki badań toksykologicznych krwi Macieja J. I jego młodszego brata. Pod koniec marca poinformowano, że badania nie wykazały, by w składzie krwi znajdowały się jakiekolwiek substancje psychoaktywne, czyli nie byli pod wpływem ani substancji psychotropowych ani dopalaczy.

Jak informuje dziś TVN24.pl do Sądu Okręgowego w Koninie właśnie wpłynął wniosek o przedłużenie obserwacji psychiatrycznej 19-latka. Biegli zwrócili się do prokuratury z wnioskiem o przedłużenie obserwacji o kolejne cztery tygodnie. Dopiero wtedy będą w stanie wydać pełną opinię w sprawie podejrzanego - mówi TVN24.pl prok. Marańda. Obserwacja psychiatryczna najpewniej będzie ostatnim etapem tego postępowania. Zdaje się, że materiał dowodowy jest już niemal skompletowany, a to oznacza, że prokurator prowadzący będzie mógł podjąć dalsze decyzje merytoryczne - dodaje

Przypomnijmy, że 19-latek już w styczniu usłyszał zarzut zabójstwa. Nie przyznał się do winy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro