Reklama
Reklama

Jarosław Gowin zniknie z polityki? "Pogubił się"

fot. By Kancelaria Premiera - Zdjęcia do pobrania, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81281739

Bardzo możliwe, że polityczna kariera Jarosława Gowina dobiega końca.

Takie informacje podaje w poniedziałek "Super Express". Zamieszanie z terminem wyborów prezydenckich znacznie osłabiło notowania szefa Porozumienia. - W trakcie tamtego kryzysu złożył dymisję i bez konsultacji z partią wysunął na swoje miejsce Jadwigę Emilewicz - powiedział tabloidowi ważny polityk Zjednoczonej Prawicy, dodając, że według otoczenia Gowina ten się "politycznie pogubił", tracąc przy tym stanowisko w rządzie.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Lider Porozumienia od dawna ma powtarzać, że w partii i rządzie przyszedł czas na zmianę pokoleniową. Według źródła "Super Expressu" przyszedł na to dobry moment, a sam Gowin już teraz symbolicznie oddał partię młodym - nie pokazuje się w mediach, a w Sejmie zasiada zwykle w tylnych rzędach. Następczynią Gowina w roli szefa ugrupowani ma być wicepremier Emilewicz.

Gowin do parlamentu wszedł w 2005 roku i od tego momentu nieprzerwanie pozostaje posłem - najpierw startował z list PO, a 5 lat temu zdobył mandat jako koalicjant PiS. Od jesieni 2015 roku do kwietnia tego roku był wicepremierem i szefem resortu nauki i szkolnictwa wyższego. W przeszłości pełnił m.in. funkcję ministra sprawiedliwości.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro