Reklama

Do spisu wyborców w Poznaniu dopisało się już 19,5 tys. osób. Jutro ostatnia szansa

Wybory prezydenckie odbędą się już w najbliższą niedzielę.

Każdy, kto chce wtedy oddać głos w Poznaniu, a nie jest tu zameldowany, ma taką możliwość. Wystarczy dopisać się do spisu wyborców. Można to zrobić do wtorku, na dwa sposoby.

Online. To najprostsza i najwygodniejsza opcja. Aby dopisać się do spisu przez internet nie trzeba żadnych dodatkowych dokumentów. Wystarczy profil zaufany na platformie ePUAP lub dostęp do bankowości elektronicznej. Link do formularza online dostępny jest TUTAJ. Wnioski tą drogą przyjmowane są do godz. 23.59 - informują miejscy urzędnicy.

Można też dopisać się stacjonarnie. W tym wypadku złożenie odpowiedniego dokumentu jest możliwe w trzech lokalizacjach, gdzie załatwiane są sprawy wyborcze, w godzinach pracy urzędu.

- siedziba Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Małachowskiego 10. W PCŚ można złożyć wniosek bezpośrednio w okienku. W tej lokalizacji nie trzeba się umawiać na wizytę, a wyborca zostanie od razu dopisany do spisu;
- Urząd Miasta Poznania przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404. W tym miejscu obsługiwane są tylko osoby wcześniej umówione.
- Urząd Miasta Poznania przy ul. Libelta 16/20. Tutaj wniosek należy wrzucić do skrzynki podawczej umieszczonej w holu budynku, nie trzeba się umawiać, nie trzeba czekać w kolejce.

W przypadku wniosku elektronicznego, zawierającego adres mailowy wyborcy, wysłana zostanie informacja zwrotna o dopisaniu do spisu. W przypadku wniosku złożonego przy okienku klient otrzyma pisemne potwierdzenie - dodają urzędnicy.

Do spisu można dopisać się także przez pełnomocnika. Wyborca podpisuje wniosek, a osoba trzecia może wrzucić dokument do skrzynki podawczej w urzędzie przy ul. Libelta 16/20.

Co ważne osoby, które dopisały się przed 10 maja, muszą to zrobić ponownie

Dopisanie do spisu wyborców jest wpisem jednorazowym - do najbliższych wyborów - przypominają urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
17.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro