Reklama
Reklama

Koniec remontu wiaduktu PST Szymanowskiego. Wraca stała organizacja ruchu

fot. PIM

Zmiany zostaną wprowadzone w nocy z poniedziałku na wtorek.

Remont wiaduktu nad przystankiem PST Szymanowskiego na Piątkowie dobiega końca, dlatego w nocy z poniedziałku na wtorek (22 na 23 czerwca) przywrócona zostanie stała organizacja ruchu w tym miejscu.

Dojazd na wiadukt od ul. Smoleńskiej nie będzie już zawężony, a przystanek autobusowy w zatoce na południowej nitce zostanie przywrócony i pojazdy komunikacji miejskiej będą zatrzymywały się na nim od pierwszych porannych kursów (od ok. godz. 4 rano). Na tym pasie, podobnie jak na północnym, położona została nowatorska nawierzchnia typu Densiphalt, która łączy najlepsze właściwości betonu i asfaltu. Dzięki niej nawierzchnia buspasa będzie bardziej wytrzymała niż asfalt i bardziej elastyczna niż beton - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ze względu na wymogi technologiczne, docelowe oznakowanie poziome na nowej nawierzchni zostanie wymalowane po upływie ok. dwóch tygodni - dodają.

Ubiegłotygodniowe prace były ostatnimi wpływającymi na organizację ruchu na wiadukcie. Pozostały jeszcze do wykonania roboty wykończeniowe, jak np. odnawianie balustrad drogowych, a także prace u spodu wiaduktu, gdzie trwa m.in. renowacja belek nad przystankiem tramwajowym i torowiskiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia! Również dla Poznania
4℃
1℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro