Reklama
Reklama

Po tragicznym wypadku przebudują skrzyżowanie na Łazarzu

fot. ZDM
fot. ZDM

Chodzi o skrzyżowanie ulic Hetmańskiej i Dmowskiego, na którym 5 czerwca 2019 roku doszło do śmiertelnego potrącenia 8-latka przez tramwaj.

W ramach prac, które wkrótce mają się tu rozpocząć, poszerzony zostanie azyl dla pieszych, zlikwidowany zostanie lewoskręt z Hetmańskiej w Dmowskiego, a także przebudowane zostaną wyspy dzielące na wlotach ulicy Dmowskiego. - Celem zmian jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa pieszych, szczególnie dzieci uczęszczających do pobliskich szkół. Obecnie, dzięki wyłączeniu z użytkowania lewoskrętu z południowej jezdni ul. Hetmańskiej w ul. Dmowskiego, przechodnie mają do dyspozycji więcej przestrzeni pomiędzy jezdnią i torowiskiem tramwajowym. Wygrodzenie lewoskrętu było jednak rozwiązaniem doraźnym - teraz zostanie on zlikwidowany na stałe, pas ruchu zastąpi poszerzona wyspa dla pieszych, a nieutwardzony teren będzie obsiany trawą. Po obu stronach torowiska ułożony zostanie nowy chodnik z płyt betonowych, zmieni się również geometria wlotów ul. Hetmańskiej. W zakres robót wchodzi także wydłużenie w kierunku skrzyżowania wysp dzielących na obu wlotach ul. Dmowskiego - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

Wybrano już firmę, która zajmie się przeprowadzeniem robót. W połowie lipca ma być przygotowany i wdrożony projekt tymczasowej organizacji ruchu w tym miejscu, a wówczas prace będą mogły się rozpocząć. Potrwają dwa miesiące i będą kosztować ponad 440 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro