Reklama
Reklama

IMGW ostrzega przed silnym deszczem z burzami!

Skutki czwartkowej ulewy na ul. Łąkowej | fot. Czytelnik
Skutki czwartkowej ulewy na ul. Łąkowej | fot. Czytelnik

To kolejne już ostrzeżenie IMGW wydane w ostatnich dniach dla naszego regionu.

- Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia - miejscami od 20 mm do 40 mm, lokalnie 50 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 75 km/h. Możliwe opady gradu. Z uwagi na dynamiczną sytuację meteorologiczną ostrzeżenie może ulec aktualizacji - czytamy w ostrzeżeniu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ostrzeżenie "przed silnym deszczem z burzami" obowiązuje od 9.30 do 22.00 w poniedziałek na terenie wschodnich, północnych i południowych powiatów Wielkopolski. Konkretnie powiatów: złotowskiego, pilskiego, chodzieskiego, wągrowieckiego, gnieźnieńskiego, wrzesińskiego, słupeckiego, konińskiego, Konina, tureckiego, kolskiego, kaliskiego, Kalisza, pleszewskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego i kępińskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
26.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro