Reklama
Reklama

Wschód Wielkopolski: niszczą plakaty Trzaskowskiego

fot. widz WTK

Zdaniem sztabowców problem występuje w Koninie i okolicach.

Do redakcji WTK dotarły w niedzielę zdjęcia zniszczonych bannerów Rafała Trzaskowskiego z Kazimierza Biskupiego w powiecie konińskim. - W nocy z soboty na niedzielę tj. 21 czerwca doszło w Kazimierzu Biskupim do zniszczenia banerów wyborczych Rafała Trzaskowskiego - poinformował widz WTK. Okazuje się, że w tej okolicy nie jest to odosobniony przypadek.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Jak podaje Przegląd Koniński, podobne incydenty mają miejsce na terenie Konina oraz całego powiatu konińskiego. Głos w tej sprawie zabrali nawet członkowie sztabu wyborczego Trzaskowskiego z regionu. - Na tydzień przed pierwszą turą wyborów prezydenckich zaplanowanych na 28 czerwca br. zauważamy wzmożone akty wandalizmu materiałów wyborczych: plakatów i banerów znajdujących się w przestrzeni publicznej. Wysoce niepokojący i świadczący o kulturze sporu politycznego jest fakt, że zniszczeniu ulegają wyłącznie materiały kontrkandydatów urzędującego jeszcze Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Dlatego zwracamy się do posłów i liderów Prawa i Sprawiedliwości regionu konińskiego z apelem o potępienie takich działań wśród swoich wyborców i sympatyków. Stosowany argument siły może świadczyć o strachu przed przegraną własnego kandydata, jednak założeniem demokracji jest pluralizm i różnorodność poglądów, które znajdują swoje uzewnętrznienie w dniu wyborów - można przeczytać w oświadczeniu sztabu.

Za niszczenie materiałów wyborczych, takich jak plakaty czy bannery kandydatów, grozi kara grzywny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro