Reklama
Reklama

Ostra reakcja Episkopatu na wystąpienie Emilewicz z kościelnej ambony

fot. Jadwiga Emilewicz / FB

W niedzielę wicepremier Jadwiga Emilewicz przemawiała w trakcie mszy na Jasnej Górze.

Była to msza kończąca Ogólnopolską Pielgrzymkę Przedsiębiorców. Wystąpienie wicepremier z ambony kościelnej wzbudziło ogromne emocje, przede wszystkim wśród opozycji. Ale ostre słowa popłynęły nie tylko od polityków. - Msze św., nabożeństwa i liturgie są czasem rzeczywistego spotkania człowieka z Bogiem, budowania wspólnoty, pogłębiania wiary i korzystania z sakramentów. Ambona nie może służyć do żadnych innych celów niż głoszenie Słowa Bożego, przekazywanie nadziei i nauczania Kościoła katolickiego - wyjaśnia rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

- Katolicy, oczywiście tak jak inni obywatele, mają prawo do czynnego zaangażowania w politykę dla dobra wspólnego, ale kościoły nie są miejscami, w których mogą być podejmowane działania z tym związane. Chrześcijanie od ponad dwóch tysięcy lat głoszą prawdę o miłości Boga do każdego człowieka, niezależnie od jego życiowej sytuacji. Kościół nikogo nie wyklucza ze swej wspólnoty, ale stawia także do realizacji konkretne wymagania, które wskazuje Dekalog, Ewangelia, nauka społeczna Kościoła katolickiego, a potwierdzają je kolejni papieże - dodaje równocześnie zaznaczając, że Kościół "nie może angażować się w żadną kampanię wyborczą".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro