Reklama
Reklama

W piątek zaczynają się wakacje. Ruszają remonty torowisk!

fot. ZTM

Trzeba się przygotować na utrudnienia w ruchu.

W sobotę, 27 czerwca, w Poznaniu rozpoczną się wakacyjne remonty torowisk. Zaplanowano je tak, by w jak najmniejszym stopniu uprzykrzały życie pasażerom komunikacji miejskiej i kierowcom. - Wszystkie zaplanowane prace zostały skoordynowane z dużymi inwestycjami transportowymi, takimi jak budowa trasy tramwajowej na Naramowice czy modernizacja ronda Rataje. Prace na Winogradach nie tylko znacząco poprawią standard przejazdu trasami z pętli Wilczak i Połabska. Ich celem jest także przygotowanie do przejazdu tramwaju, który już w przyszłym roku będzie poprzez przystanek Wilczak kursował z Naramowic do centrum - wyjaśniają urzędnicy.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Gdzie będą się odbywać prace? W rejonie ulic Roosevelta - Pułaskiego oraz Przełajowej. Zamknięte zostaną trzy pętle tramwajowe - Wilczak, Połabska i Piątkowska. Torowisko na Przełajowej nie było remontowane od... połowy lat 80. ubiegłego wieku. To już najwyższy czas na zmiany. - W terminie od 27 czerwca (sobota) do 31 sierpnia zostaną wykonane następujące prace: ulica Roosevelta (od wjazdu na PST do przystanku Poznańska): wymiana nawierzchni torowej i drogowej; węzeł Aleja Wielkopolska /ulica Pułaskiego: kompleksowy remont węzła rozjazdowego wraz z platformami przystankowymi, wymiana łuku torowiska na ulicach Małopolska/Wołyńska; ulica Pułaskiego (od węzła przy Al. Wielkopolskiej do ul. Przepadek): wymiana nawierzchni torowej i drogowej na przejazdach; ulica Przełajowa (od ul. Winogrady do zakresu budowanej trasy na Naramowice): kompleksowy remont torowiska i przystanków.

W trakcie prowadzenia robót zawieszone zostanie kursowanie linii nr 3, 4 i 11. "Dziewiątka" będzie jeździć skróconą trasą, kończącą się na moście Teatralnym. "Dziesiątka" natomiast pojedzie przez Wildę, most Teatralnym, centrum, Śródkę, a następnie przez ronda Rataje i Starołęka na Starołękę. - W celu zapewnienia obsługi pasażerskiej częściej w komunikacyjnym szczycie będą kursowały autobusy linii numer 169, 190 i 193, a linia nr 169 dodatkowo będzie miała zmienioną trasę w rejonie Winograd - autobus pojedzie ulicą Winogrady - dodają.

Także 27 czerwca na trasę wrócą tramwaje linii nr 7. Zakończy się bowiem remont na ulicy Przybyszewskiego. Tego samego dnia zacznie obowiązywać letni rozkład jazdy w komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Szczegóły na ten temat można znaleźć TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro