Reklama
Reklama

Miały być bezpłatne badania na koronawirusa, był.. wiec Andrzeja Dudy

fot. Marlena Maląg FB

Do mieszkańców Wągrowca dzwoniono z informacją, by pojawili się na rynku miasta, by zrobić sobie darmowe badania w kierunku koronawirus.

Jak opisuje lokalny portalwrc.pl, wielu mieszkańców chciało skorzystać z takiej możliwości. Dzwoniono do Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu, by dopytać o szczegóły. Pytań i telefonów było tak wiele, że MDK postanowił zabrać głos w tej sprawie na Facebooku. - Szanowni Państwo, w minionych dniach wielu mieszkańców Wągrowca otrzymuje telefony z zaproszeniem na bezpłatne badania w kierunku koronawirusa, które według zapraszających mają odbyć się na płycie wągrowieckiego Rynku. Miejski Dom Kultury, jako administrator płyty rynku, informuje, że nie otrzymał zapytania o możliwość wynajmu tego terenu oraz nie został poinformowany o planowaniu tego rodzaju działalności - można przeczytać w internecie.

Według dziennikarzy lokalnego portalu identycznie wygląda sytuacja w Rogoźnie. Tam także dzwoniono do mieszkańców z zaproszeniem na bezpłatne badania, a po przybyciu na miejsce okazywało się, że badań nie ma, ale za to są politycy Prawa i Sprawiedliwości i... wiec poparcia dla Andrzeja Dudy. Do głosowania na obecnie prezydenta RP zachęcała tam m.in. Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Co istotne, wiec odbywał się w tym samym miejscu i czasie co... procesja w ramach oktawy Bożego Ciała. Wiele osób, które pojawiły się na pl. Marcinkowskiego w Rogoźnie zamiast w procesji uczestniczyło więc w wiecu wyborczym.

Sprawę opisuje bezprawnik.pl. Jak podkreślają autorzy artykułu na tym portalu, osoby telefonujące do mieszkańców musiały skądś mieć ich numery telefonów. - Partie polityczne w dzisiejszych czasach ochoczo korzystają z pomocy mniej lub bardziej profesjonalnych podmiotów zajmujących się rozmaitymi odcieniami marketingu. W tym także tego mocno szemranego. Obrót wypadków może sugerować, że ktoś organizujący wiec mógł poprosić o pomoc w zwiększeniu frekwencji kogoś zajmującego się na co dzień sprzedażą, na przykład, cudownych garnków. Taki podmiot może dysponować nie tylko bazą "klientów", ale także personelem zaznajomionym z takim a nie innym sposobem ściągania ofiar na wskazane miejsce - informuje bezprawnik.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
10.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro