Reklama
Reklama

Bardzo niebezpieczne miejsce w rejonie Elektrociepłowni Garbary. Warto patrzeć pod nogi!

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Strażnicy referatu Nowe Miasto, w rejonie Elektrociepłowni Garbary przy Warcie, oznaczyli taśmą głęboką studnię zlokalizowaną bezpośrednio przy ścieżce leśnej.

Prawdopodobnie jest to wejście "rewizyjne" dawnej śluzy fortecznej zlokalizowanej na rzece. Wejście o przekątnej około 1,5 m i głębokości kilku metrów stanowi bardzo poważne zagrożenie zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Na to bardzo niebezpieczne miejsce zwrócił uwagę mieszkaniec, który wybrał się w ten rejon na spacer. Chociaż najczęściej przechodzą tam wędkarze, to teren ten jest dostępny dla wszystkich - informuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Wniosek o trwałe zabezpieczenie niebezpiecznej studni strażnicy niezwłocznie wysłali do zarządcy terenu.

Jeśli zauważysz miejsce niebezpieczne, wymagające interwencji służb technicznych, poinformuj Straż Miejską. Sprawdzimy każdy sygnał, oznaczymy miejsce niebezpieczne, ustalimy osoby odpowiedzialne i poinformujemy ich o konieczności likwidacji zagrożenia. Zbliżają się letnie wakacje. Niezabezpieczona studzienka, odsłonięta instalacja elektryczna lampy ulicznej, wisząca na drzewie odłamana gałąź, to tylko przykłady, z którymi możemy mieć do czynienia.
Nie bądź obojętny!
- przy okazji apelują strażnicy miejscy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro