Reklama
Reklama

Zmiany w zarządzie Volkswagena. Jens Ocksen nie będzie już prezesem

Jens Ocksen | fot. Materiały prasowe
Jens Ocksen | fot. Materiały prasowe

Na stanowisku zastąpi go dotychczasowy dyrektor zakładu w Poznaniu Dietmar Mnich.

Jens Ocksen po 35 latach pracy w koncernie Volkswagen oraz blisko 10 latach pracy w Poznaniu przechodzi na emeryturę. Dziękuję Jensowi Ocksenowi za lata wspólnej pracy w Volkswagen Samochody Dostawcze - ale przede wszystkim za ponad trzydzieści lat ogromnego zaangażowania w koncernie Volkswagen - mówi Thomas Sedran, prezes marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Jego mistrzowskim wyczynem była budowa od zera zakładu Craftera we Wrześni. Jak dobrą opinię mają polskie zakłady, dowodzi fakt, że pierwszym autem we współpracy z Fordem będzie Cityvan z Poznania. Jens Ocksen zostawia swoje wspaniałe ślady w przedsiębiorstwie i w Polsce - dodaje.

Dotychczasowy prezes zarządu Volkswagen Poznań Sp.z o.o. oraz członek kierownictwa marki Volkswagen Samochody Dostawcze jest od 2006 roku związany z miastem Poznań.

Przyjeżdżając do Poznania w 2006 roku nie myślałem, że zwiążę się z tym miastem oraz moim Volkswagenem Poznań na tak długo
- tak Jens Ocksen komentuje pracę w VW i pobyt w Polsce. To był niesamowity czas w moim życiu zawodowym, pełen wyzwań, z największym z nich na czele - budową fabryki we Wrześni i uruchomieniem produkcji Craftera. To był najważniejszy i najtrudniejszy projekt zawodowy w moim życiu i cieszę się, że miałem okazję zrealizować go tutaj, z najlepszą Załogą, jaką mogłem sobie wyobrazić. Dziękuję moim Pracownikom za niesamowity czas spędzony wspólnie w Poznaniu i we Wrześni, za pracę nad kulturą i strategią naszego przedsiębiorstwa oraz za wszystkie mniejsze i większe sukcesy, które mogliśmy razem świętować. Dziękuję również moim partnerom biznesowym i przedstawicielom władz samorządowych za otwartość, gotowość do rozmów i zrozumienie. Polska, a szczególnie Wielkopolska będzie zawsze zajmowała ważne miejsce w moim sercu - dodaje.

Zmiany wprowadzone zostaną od 1 lipca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro