ZDM wciąż usuwa skutki wczorajszej nawałnicy. "Odpompowywana jest woda i czyszczone są studnie chłonne"
Dodano piątek, 19.06.2020 r., godz. 11.00

Nadal trwa usuwanie skutków burzy i silnych opadów deszczu, które przeszły w czwartek wieczorem nad Poznaniem.
W ciągu paru godzin miejscowo spadło około 80 milimetrów deszczu. Odpompowywana jest woda i czyszczone są studnie chłonne, które znajdują się m.in. na ulicy Leśmiana, Kurpińskiego, Mogileńskiej, Warszawskiej, Naramowickiej czy Kołłątaja - informują urzędnicy ZDM.
I dodają, że czyszczone są kraty wlotowe wpustów ulicznych, na które naniesione zostały zanieczyszczenia wraz ze spływającą wodą.
Usuwany będzie także piasek zalegający na jezdniach m.in na ulicy Żelazka, Dąbrowskiego i pod wiaduktami oraz czyszczone będzie podziemne przejście Wierzbięcice - Niezłomnych.
Najpopularniejsze komentarze