Reklama

Strzeszyn najbardziej zadbaną "dzielnicą" Poznania. Najgorzej jest na Głównej

fot. Otodom.pl
fot. Otodom.pl

Serwis Otodom.pl przygotował kolejny ranking miast.

W maju serwis informował, gdzie w Poznaniu jest najbezpieczniej, o czym pisaliśmy TUTAJ. Tym razem na warsztat wzięto kwestię czystości i dbałości o wygląd budynków i ulic. Przepytano ponad 4500 poznaniaków, którzy mogli oceniać poszczególne "dzielnice" miasta w skali od 1 do 5. - Najlepiej ocenioną dzielnicą został Strzeszyn, otrzymując 4,2 punktu. Wynik ten pokrywa się z rankingiem z 2017 roku, w którym Strzeszyn został mianowany najbardziej zadbaną dzielnicą, ponadto znalazł się wtedy na drugim miejscu, jeśli chodzi o poziom czystości - najwidoczniej tendencja ta się utrzymuje. Mieszkańcy podkreślają zadbanie budynków i ulicy, które jest najlepsze na tle pozostałych dzielnic, choć to Antoninek jest uznawany za najczystszą dzielnicę - wyjaśniają autorzy rankingu. Na drugim miejscu znalazło się Szczepankowo z wynikiem 4,12. Na trzecim miejscu znalazła się Wola uzyskując 4,1 punktu.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Gdzie jest najgorzej? Mieszkańcy ocenili, że najmniej zadbana okolica jest na Głównej, która uzbierała jedynie 2,99 punktu. Pod względem zabrudzenia znajduje się tuż za Wildą, która ma w rankingu 3,02 pkt. Dalej uplasowały się Stare Miasto i Jeżyce (po 3,12).

Jak Poznań wypada na tle innych miast? - Porównując wypowiedzi poznaniaków i mieszkańców 11 innych miast, dla których Otodom przygotował Ranking Dzielnic 2020, można uznać, że Poznań nie wyróżnia się ani pozytywnie, ani negatywnie na tle innych polskich miejscowości. Najlepiej wypadł Białystok, oceniony na 3,85 wyprzedził Gdynię (3,76) i Lublin (3,72). Po drugiej stronie jest ostatnia Łódź (3,13) i Wrocław (3,35), które otrzymały najniższą średnią punktację.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro