Reklama
Reklama

Jeszcze w czerwcu zamkną chodzieską fabrykę porcelany

Serwis Iwona | fot. materiały fabryki

Zakład będzie działać do końca miesiąca.

Mniej więcej 150 lat temu w Chodzieży zaczęto produkować fajans. Po kilkudziesięciu latach powstała fabryka porcelany, która istnieje do dziś. Największą popularnością porcelana z Chodzieży cieszyła się w drugiej połowie XX wieku. Hitem były serie Iwona czy Wenus.

Radiofrekwencja mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub tel. 607 609 967 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA

Już w lutym pisaliśmy, że historia fabryki dobiega końca. Dziś powoli staje się to faktem. Zakład będzie działać tylko do 30 czerwca. Modele porcelany produkowane dotąd w Chodzieży będą powstawać, ale w innym miejscu. W marcu ostatni pracownicy dostali wypowiedzenia. Pracę straciło tu blisko 140 osób, tylko części z nich przysługuje świadczenie przedemerytalne.

Jak podaje asta24.pl, obecnie fabryka "wietrzy" swoje magazyny. Zorganizowano tu kiermasz, na którym można było kupić wiele wyrobów porcelanowych. Pojawili się na nim klienci nie tylko z Chodzieży, ale też m.in. z Wągrowca czy Trzcianki.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
0.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro