Reklama

Jest decyzja wojewody w sprawie obecności kibiców na wielkopolskich stadionach

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Dobre informacje dla osób lubiących pojawiać się na meczach piłkarskich czy żużlowych.

Zgodnie z rządowymi decyzjami od 19 czerwca kibice będą mogli pojawiać się na meczach PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1 Ligi czy PGE Ekstraligi. W przypadku imprez masowych potrzebne są jednak zgody odpowiednich organów.

W Wielkopolsce najbliższe spotkania zostaną rozegrane 19 czerwca w Lesznie pomiędzy Fogo Unią Leszno a Betard Spartą Wrocław i w Poznaniu 24 czerwca pomiędzy Lechem Poznań a Pogonią Szczecin. W związku z tym wojewoda Łukasz Mikołajczyk zwrócił się z prośbą o opinię do służb sanitarnych.

- Otrzymałem odpowiedź ze strony wojewódzkiego inspektora sanitarnego, który nie widzi przeciwwskazań do organizacji spotkań, jednak z zachowaniem - i to chcę bardzo wyraźnie podkreślić - rygorystycznego reżimu sanitarnego. Dlatego zwracam się do każdego kibica, który weźmie udział w meczach w Lesznie i Poznaniu, by poważnie potraktował nie tylko własne zdrowie, ale i wszystkich osób, które będą w pobliżu - przekazał w czwartek Wojewoda.

Rozgrywanie meczów w Lesznie i Poznaniu z udziałem publiczności w ograniczonej liczbie kibiców do 25 proc. miejsc jest możliwe z zachowaniem dystansu społecznego pomiędzy kibicami (2 metrów) oraz wzmożonym reżimem sanitarnym miejsc wspólnych, m.in. ciągi komunikacyjne czy toalety.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro