Reklama

Od niedzieli buspas na Garbarach: kto może z niego korzystać?

fot. ZDM
fot. ZDM

W nocy z soboty na niedzielę uruchomiony zostanie nowy buspas na ulicy Garbary pomiędzy Małymi Garbarami i Długą.

- Po nowym odcinku buspasa będą się mogły poruszać autobusy (w tym turystyczne), taksówki, pojazdy służb miejskich, pojazdy elektryczne oraz rowery, motorowery i motocykle. Wjazd motocykli na końcowy odcinek Garbar za ul. Długą jest zabroniony - podkreśla Zarząd Dróg Miejskich. - Kierowcy, którzy będą chcieli zaparkować na miejscach postojowych zlokalizowanych wzdłuż buspasa powinni wykonywać ten manewr, gdy będą znajdować się na wysokości wolnego miejsca postojowego. Nie jest dozwolona jazda buspasem wzdłuż w celu poszukiwania wolnego miejsca postojowego. Kierowcy skręcający w prawo, w uliczki dochodzące do Starego Rynku, powinni wjeżdżać na buspas bezpośrednio przed skrzyżowaniem, na odcinku oznakowanym strzałkami do prawoskrętu, z zachowaniem ostrożności i ustępując pierwszeństwa pojazdom na buspasie - dodaje.

W ramach wprowadzania tu nowej organizacji ruchu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach Garbary / Wodna oraz Garbary / Wszystkich Świętych. - Pojazdy na Garbarach będą mogły się poruszać z maksymalną prędkością 30 km na godzinę. Trzy pary progów wyspowych rozmieszczonych na odcinku od ul. Dominikańskiej do Długiej powinny skutecznie zniechęcać kierowców do szybszej jazdy.

W sobotę na ulicy Garbary ustawione zostaną ostatnie donice, w których posadzone zostaną drzewa. Kierowcy są proszeni o nieparkowanie samochodów po zachodniej stronie ulicy pomiędzy Wielką i pl. Bernardyńskim. Zaparkowane tu pojazdy będą odholowywane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro