Reklama
Reklama

Trzech więźniów z Rawicza zdaje maturę. Jeden z rozszerzonej informatyki

fot. Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Poznaniu
fot. Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Poznaniu

Jak przyznają pracownicy więzienia w Rawiczu, tegoroczne matury są dla tej instytucji wyjątkowe.

W tym roku do matury podchodzi tu trzech skazanych. - To osoby, które karę pozbawienia wolności odbywają po raz pierwszy. Sesję rozpoczęła królowa nauk - matematyka. W sumie do przeprowadzenia zaplanowano natomiast dziewięć egzaminów obejmujących: matematykę, język angielski, biologię, informatykę, język niemiecki, język francuski oraz język mniejszości narodowej - język niemiecki - wyjaśnia mjr Jan Kurowski z Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Poznaniu.

Podobnie jak w przypadku "zwykłej matury" nad jej przebiegiem czuwa komisja egzaminacyjna składająca się m.in. z nauczycieli więziennej szkoły. - Po raz pierwszy w rawickim - więziennym Centrum Kształcenia Ustawicznego odbędzie się egzamin maturalny z informatyki rozszerzonej. Szkoła od grudnia posiada nowo wyposażoną pracownię komputerową, dysponującą siedemnastoma stanowiskami komputerowymi, zaopatrzonymi zgodnie ze standardami egzaminów maturalnych i zawodowych. Sesja egzaminacyjna zakończy się w dniu 29 czerwca jedynym w Polsce egzaminem maturalnym z języka niemieckiego mniejszości narodowej na poziomie rozszerzonym - dodaje.

Jak podkreśla Kurowski, to właśnie nacisk na naukę i pracę jest największy w rawickim więzieniu. - Zdobycie wykształcenia i nowych umiejętności ma kluczowe znaczenie dla pomyślności procesu readaptacji społecznej i przygotowania skazanych do życia po opuszczeniu jednostki penitencjarnej - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro