Reklama
Reklama

Tesco znika z Polski. Sieć sprzedała swoje sklepy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ross Brown / freeimages.com

Szyld Tesco zostanie zastąpiony sklepami Netto.

Jak informuje portal money.pl 301 sklepów, które obecnie należą do Tesco przejmie za 900 mln zł. Salling Group A/S - właściciel sieci Netto, duńska grupa detaliczna. Łącznie około 7 tys. pracowników zmieni pracodawcę.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Widzieliśmy znaczącą poprawę wyników naszej działalności w Europie Środkowej, ale nadal dostrzegamy wyzwania rynkowe w Polsce. Ta transakcja pozwoli nam skoncentrować się w regionie na działalności w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, gdzie mamy silniejszą pozycję rynkową i możliwości wzrostu oraz osiągamy marże i wyniki finansowe, które stanowią wartość dla Grupy - powiedział cytowany przez money.pl Dave Lewis, prezes Grupy Tesco. Chciałbym podziękować wszystkim naszym koleżankom i kolegom z Tesco w Polsce za ich zaangażowanie w obsługę klientów przez tak wiele lat. Uważamy, że ta transakcja to najlepszy sposób zabezpieczenia przyszłości firmy dla naszych pracowników i klientów w Polsce - dodał.

W Poznaniu są obecnie 3 sklepy Tesco, a w Wielkopolsce 27. Szyld Tesco ma zniknąć z Polski w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Sieć Netto będzie miała wówczas niemal 700 sklepów

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro