Reklama
Reklama

Wieża Eiffla sprzedana

Reklama Warty Poznań na klubowej stronie Legii Warszawa.
Reklama Warty Poznań na klubowej stronie Legii Warszawa.

Wieża Eiffla, która cieszyła oko poznaniaków na Placu Wolności, została sprzedana za 56 tysięcy złotych. Jej nowym właścicielem jest prywatna firma. Dochód ze sprzedaży wieży zasili konto jednej ze szkół podstawowych, które ucierpiały podczas sierpniowych wichur.

16 metrowa Wieża Eiflla cieszyła oczy mieszkańców miasta na Placu Wolności. Wszystko za sprawą Festiwalu Satyry Europejskiej "Koziołki", który miał miejsce w weekend 6-7 września. Głównym założeniem organizatorów festiwalu było przekazanie jak najwięcej z kultury francuskiej w jak najmilszej formie. Natychmiast, kiedy wieża pojawiła się na placu, została również poddana licytacji na aukcji Allegro. W poniedziałek aukcja została zakończona a poznańska Wieża Eiffla została sprzedana za 56 tysięcy złotych.

Całe wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością wśród internautów. Już w pierwszych dniach zgłosiło się wielu chętnych. Ostatecznie wygrała prywatna firma, która zaproponowała najwyższą kwotę.

Dochód ze sprzedaży wieży zostanie przekazany na odbudowę szkoły podstawowej w miejscowości Blachownia. Budynek został doszczętnie zniszczony przez wichury, które przeszły w sierpniu nad Polską. Cześć kwoty trafinatomiast do producenta konstrukcji. Pieniądze te mają pokryć wydatki, które producent poniósłna elementy konstrukcyjne wieży.

Wieża Eiffla została zdemontowana w nocy z poniedziałku na wtorek.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
7.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro