Reklama
Reklama

Potrzebna pomoc dla małej poznanianki! "W USA to leczą"

fot. Materiały rodziny

3-letnia Laura choruje na AGS.

Lura urodziła się w Poznaniu. Jest uśmiechniętym i wesołym dzieckiem mimo ogromnych trudności jakie ją w życiu spotkały. Już w 4 tygodniu po tym, jak przyszła na świat zaczęły się problemy zdrowotne. Wstępnie lekarze nie potrafili zdiagnozować dziewczynki. Dopiero w grudniu 2019 rodzice po wykonaniu badań genetycznych dowiedzieli się, że Laura ma Zespół Aicardiego-Goutieresa to rzadki zespół wad wrodzonych. Zdarza się raz na około milion urodzeń. Cechuje się regresem rozwoju i dotyka przede wszystkim układu nerwowego, a w szczególności mózgu. Regres jest postępujący i może doprowadzić nawet do śmierci. Zaczęła się walka o życie dziecka. Pojawiła się też nadzieja -w szpitalu CHOP w Filadelfii, który prowadzi eksperymentalną terapię, ale kilkuletni program leczenia wymaga cyklicznych wizyt, na co nie stać rodziców.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Z wieloma wyzwaniami dajemy sobie radę bez trudu. Wiele kosztuje nas mnóstwo łez i wyrzeczeń. Zapewnienie finansowania terapii w USA po prostu przerasta nasze możliwości - tłumaczą rodzice małej poznanianki.

Wiemy, że osiągniemy cel i to marzenie niedługo się spełni! Liczy się każda złotówka, bo nawet najdrobniejsza kwota przybliża nas do upragnionego celu - pomocy Laurce i zapewnienia jej odpowiedniego leczenia - dodają.

Dziewczynkę wesprzeć można między innymi tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro