Reklama
Reklama

Ponowne otwarcie Term Maltańskich. Powstał 'Wulkan'. Wzrosną ceny biletów

fot. Termy Maltańskie
fot. Termy Maltańskie

W najbliższy piątek, po aż 3 miesiącach zamknięcia, Termy Maltańskie znów otworzą swoje drzwi dla klientów.

Klienci będą mogli korzystać ze Strefy Aquaparku Term Maltańskich w zupełnie nowej odsłonie. "Efektami trwającej od początku marca rearanżacji Strefy Aquaparku są rozbudowane elementy wystroju i architektury takie jak zielone ściany z naturalnej roślinności, mnogość motywów drewnianych czy nowoczesne sklepienie hali. Kompleks zyskał również liczne, nowe atrakcje, które z pewnością ucieszą zarówno dorosłych, jak i najmłodsze dzieci" - informuje Marta Zbierska z Term Maltańskich.

Wśród nowych atrakcji na Termach jest "Wulkan", z którego ma wylewać się lawa; są też nowe place zabaw dla dzieci, a całość dopełniają zielone ściany z naturalnej roślinności, będące - wraz z motywami drewnianymi - jednymi z dominujących elementów wystroju Aquaparku.

Termy Maltańskie nieczynne były od 12 marca. Powodem była sytuacja związana z pandemią koronawirusa. Mimo zniesienia wielu obostrzeń od początku czerwca obiekt nadal pozostał nieczynny. Powód - wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego określające, jakie wymogi muszą spełniać obecnie baseny. Jednocześnie na tego typu obiektach mogło przebywać 150 osób. Wówczas władze Term uznały, że jest to dla obiektu nieopłacalne. Teraz na teren Term będzie mogło wejść około 1000 osób.

Co ważne zmienią się też ceny. Za wstęp zapłacimy średnio o 10 procent więcej niż przed pandemią. "Podnosząc ceny kierowaliśmy się tym, że po pierwsze wydaliśmy dużo pieniędzy, po drugie mamy straty, ale też patrzyliśmy jak się zachowują aquaparki w Polsce. Termy Maltańskie, jeśli chodzi o ceny nawet nie są w pierwszej szóstce, są pod koniec pierwszej dziesiątki. My nie jesteśmy drogim obiektem" - mówi w rozmowie z Radiem Poznań prezes Term Maltańskich Jerzy Krężlewski i dodaje, że jest to pierwsza podwyżka od 2016 roku.

Przed wejściem do obiektu zamontowano kamerę termowizyjną, która każdemu zmierzy temperaturę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
9.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro